Pokud si vzpomenete na svůj první telefon, nebo na první telefon vašich rodičů, jistě si vzpomenete na to, že nabitý vydržel minimálně týden. Většina obyčejných tlačítkových telefonů s klidem vydržela nabitá i měsíc. Důvodem bylo, že telefony uměly jen volat a psát SMS, takže moc nebylo čím je vybíjet. Jakmile se ale telefony zlepšovaly a začaly poskytovat majitelům více možností a využití, logicky začala výdrž baterie klesat. Současné telefony totiž nevybíjí jen činnosti, které na nich děláme, ale také samotná doba kdy je telefon zapnutý.
Čím víc toho používáte, tím se rychleji vybije
Je jasné že pokud něco používáte často a dlouho, dochází k rychlejšímu vybíjení. Spousta lidí se ke svému telefonu neumí chovat a výsledkem je, že už po roce od koupě nového telefonu klesne kapacita baterie třeba o 10 %, což už je poznat. Moderní dotykové telefony vydrží nabité jen pár dní, a každé procento z kapacity směrem dolů se na výdrži podepíše. Je proto nutné se naučit k baterii správně chovat.
Baterii byste měli nabíjet jakmile spadne na 20 %, a vytáhnout z nabíječky je ideální při nabití na 80 %. Držet baterii nabitou v tomto rozmezí je nejlepší, a doporučují to i samotní výrobci telefonů. Prodloužíte tím životnost baterie. Nabíjení by mělo být prováděno bez obalu na telefonu a během nabíjení byste si s telefonem neměli hrát – nabijete ho rychleji.
Jakou nabíječku?
Apple už k telefonům nedává nabíječky, a je nutné si ji koupit zvlášť. Starší modely je ještě měly, ale vzhledem k tomu že při nabíjení s telefony lidé běžně pracují, koncovka se snadno po pár použitích rozbila. Kabely jsou krátké a tak se koncovka ohýbá. V tomto ohledu je ideální bezdrátová nabíječka – iPhone 7 s ní nabijete také. Jednoduše položíte telefon na podstavec a za chvíli máte nabito. Jde o velice výkonné nabíječky.