K čemu slouží soukromé podnikání? Jednoznačně k tomu, aby se jím živili ti, kdo si věří, že dokážou na trhu samostatně obstát. Kdo něco umí, jsou ochotni pilně pracovat a převzít za svůj osud osobní zodpovědnost.
Zní to hezky, že? Jenže realita někdy už tak hezká není. Je celá řada případů, kdy se do podnikání pustili i velice schopní lidé, a i ti nakonec zažili hodně perné chvilky a třeba i zbankrotovali. Protože ne vše, co se v podnikání odehrává, závisí jen na podnikatelích samotných. Je tu celá řada objektivních příčin, které také dokážou soukromníkům zatopit a zkomplikovat život.
A tak se stává, že někdo podniká, seč mu jenom jeho síly stačí, jenže z toho nemá nic než traumata. Protože potřebuje peníze na svou obživu, musí zaplatit provoz firmy i povinné odvody státu, ale z nějakého důvodu si na to nevydělá. A je tu sice naděje, že bude zase líp, ale ta je třeba tak vzdálená, že se na ni nedá v takové tristní situaci čekat.
A tak si podnikatelé někdy musí sehnat peníze jinde. A když jim tyto stačí jen na omezeně dlouhou dobu, mohou být dobrými pomocníky podnikatelské půjčky. Samozřejmě když si podnikatelé vyberou to pravé a když je jim zvolená varianta půjčky skutečně poskytnuta.
Ale to se často neděje. Když jsou na tom podnikající lidé se svými firmami špatně, nemají u bank důvěru a jsou odmítáni.
Ale díky tomu, že u nás nepůjčují peníze jenom banky, není ani neúspěšné žádání v nějakém tom bankovním domě konečná, po které následuje beznaděj. Máme tu i nebankovní společnosti. A třeba nebankovní hypotéka bez registru pomůže i podnikatelům, kteří všude jinde odešli s prázdnou.
A jak málo jenom kolikrát stačí, aby podnikatel v ekonomické tísni u nebankovní společnosti a její hypotéky uspěl! Stačí dát tu do zástavy nemovitost a tím garantovat splácení, a pak už nic nebrání tomu, aby soukromník půjčku dostal.