Koníčky jsou pro nás zdravé, o tom není nejmenších pochyb. Když však do nějakého zabředneme, je jasné, že se o daném tématu chceme dozvědět co nejvíce. Pokud jsme například začali sbírat známky, chceme vědět, jakou mají ty naše hodnotu, a kde můžeme získat nějaké vzácné kousky. Zatímco dříve nebylo takovéto informace zrovna snadné najít, dnes, v době internetu, je tomu naopak. I to však přináší nebezpečí – zdaleka ne všechny zdroje, které zde najdeme, jsou stejně důvěryhodné. Je tedy třeba dobře uvážit, komu v tomto ohledu věřit. Tím hlavním zdrojem, kterého bychom měli využívat, jsou oficiální internetové stránky daného koníčku.
Pokud například hrajeme fotbal, pak stránky fotbalové asociace, a podobně. Zde se dozvíme nejdůležitější oficiální informace, v případě známek například kdy bude vycházet nějaká limitovaná edice. Mělo by tedy jít o to, o co se budeme moci opírat nejvíce. To však ani zdaleka není to jediné, co kde můžeme najít důležité informace. Dalším dobrým zdrojem mohou být nejrůznější fanouškovské webové stránky. Jistě, nejsou tak důvěryhodné, a je vhodné informace, které na nich najdeme, ověřit, jsou však leckdy častěji aktualizované a mnohdy mají i diskusi či burzu, kde můžete například směňovat s ostatními nadšenci.
Využít lze i sociální sítě. Ty jsou sice poměrně novou vymožeností, neznamená však, že nemohou pomoci. Právě naopak. S jejich pomocí můžeme najít skupiny lidí se stejným koníčkem. Můžeme s nimi pak komunikovat, případně dokonce plánovat srazy a nejrůznější akce, což našemu koníčku jen prospěje. I zde je však potřeba se řídit starým pořekadlem, že všeho s mírou. Jakkoliv může být vyhledávání zajímavostí o tom, co nás zajímá, úžasné a inspirující, nikdy bychom neměli zapomínat, že máme i běžný život, rodinu a práci, kterým je nutné se věnovat. V opačném případě nám to může přinést jen problémy.