Podnikatelé si pochopitelně touží v první řadě dost vydělávat. O peníze jde u nich totiž více než u koho jiného až v první řadě, a to proto, že kdyby si nevydělali tolik, kolik je potřeba, nejen že by neměli z čeho žít, ale nebylo by ani co investovat do jejich byznysu, který by bez toho nemohl fungovat tak, jak má.
Podnikatelé prostě musí jak žít, tak i financovat chod svých podniků. Bez toho to nejde. A není tedy nelogické, že musí za všech okolností usilovat o zisk. Jenom se ziskovým podnikáním je všechno v tom nejlepším pořádku.
Ale co když se někdy při podnikání nedaří všechno tak, jak by se to dařit mělo, a tím pádem se ani dost nevydělává? Pak je to nepříjemná situace. Protože se tu vše začne postupně hroutit, a nakonec to může skončit klidně i bankrotem a dluhy, které podnikatel nesplatí do konce života.
A když jsou tak potřeba peníze, aby se podnikání udrželo v chodu, ale nejsou k dispozici ani průběžné příjmy, ani finanční rezervy, přicházejí někdy vhod i půjčky. I půjčené peníze lze do podnikání vkládat, i jimi lze zajišťovat další chod firem, a to až do doby, než zase bude líp.
Ale ne každý poskytovatel půjček je ochotný podnikatelům v nesnázích pomáhat. Většina finančních institucí prověřuje žadatele přísně, požaduje po nich spousty různých záruk, a když podnikatel nemá žádoucí kvality, neuspěje a půjčku nedostane. Naštěstí ale neexistují jenom bankovní půjčky. Kromě nich se u nás dá sehnat i hypotéka bez registru, a na tu pak sázejí ti, jimž není osudem přáno. U té uspějí i ti, kdo by neměli v bankách kvůli svým potížím ani sebemenší naději.
Nebankovní hypotéka totiž vyžaduje hlavně záruku v podobě nemovitého majetku. A když někdo takovou záruku nabídne a zvládne platit splátky, uspěje. A to za až překvapivě výhodných podmínek. A proč byste tedy nevyzkoušeli nebankovní hypotéku třeba i vy?